П'ятниця, 21.06.2024, 20:37 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Інформація про проект

Інтерактивний проект "Моя маленька Батьківщина" спрямований на формування духовних цінностей та національної свідомості, любові до українського народу, його історії, рідної землі, родини, гордості за минуле та сучасне; необхідність подолання деградації сільських території; розвитку сільського аграрного туризму; удосконалення системи управління розвитком сільських територій; підвищення рівня зайнятості і збільшення доходів сільського населення та господарств товаровиробників; поліпшення екологічної безпеки територій (нейтралізація та утилізація шкідливих речовин і відходів).

Для реалізації завдань, що були поставлені перед студентами, досліджувались декілька сфер діяльності територіальних громад, а саме: історія виникнення, основні відомості про місце знаходження, сучасний стан(населення, освіта, культура, комерція, напрямки виробничої діяльності та інше), в залежності від підготовки студентів(II, III, IV курси).

Завданням Проекту на першому етапі (2011-2012 навчальний рік) було усвідомлення значення та ролі землеустрою сільських населених пунктів у контексті досліджень історії виникнення поселення, ґрунтів та еколого- ландшафтної організації території, пропагування історичних, архітектурних та культурних пам'яток, відкриття туристичних маршрутів по рідному краю. На підготовчому етапі були опрацьовані технічні та нормативно-правові документи, розроблений буклет-пам'ятка для студентів, проведені індивідуальні консультації науковими керівниками. На практичному етапі студенти створювали реферати та електронні публікації, проведена наукова конференція у рамках Тижня землевпорядних дисциплін.

На другому етапі, який проходив у 2012-2013 навчальному році, а підведення підсумків науково-дослідницької роботи студентів відбулося 14 березня 2013 року у рамках Тижня землевпорядних спецдисциплін, завданням було проаналізувати сучасний стан характеристик населеного пункту та розробити своє бачення Стратегії збалансованого розвитку села. Темою другого етапу "Проблеми та перспективи розвитку сільських території", обрано окремі положення Концепції Державної цільової програми сталого розвитку сільських територій на період до 2020 року (Розпорядження Кабінету Міністрів України, 3 лютого 2010 року № 121 р). Під гаслом "Почни з себе!" визначено, що місія майбутнього спеціаліста техніка-землевпорядника та патріота ‒ зробити сучасні села європейського типу, але з українським колоритом.

Нова ідея Проекту ‒ естафета, а саме: студенти-випускники передають продовження науково-дослідної роботи по своїх селах студентам, які навчаються на II, III, IV курсах, а самі, як спеціалісти, будуть допомагати їм, підключаючи нових учасників та прагнути до мети: "В цьому селі хочеться жити!". Тому проект постійно діючий, відкритий для всіх бажаючих.

Завдання майбутніх спеціалістів ‒ знайти шляхи вирішення більшості проблем, аналізувати, пропонувати ідеї та шляхи їх вирішення, залучати своїх земляків не бути байдужими, бо саме наша професія ‒ землевпорядник, здатна сприяти ходу перетворень у сфері земельних відносин на теренах рідного краю. 

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ /Kartunku/uchasniki_proektu.pdf

ВІДКРИТІ МАРШРУТИ /Kartunku/vidkriti_marshruti.pdf